Pazar , 14 Temmuz 2024
Aöf Kaydımı Nasıl Sildirebilirim?
Aöf Kaydımı Nasıl Sildirebilirim?

Aöf Ekle-Sil İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Yeni kayıt öğrencileri de dahil olmak üzere bütün öğrenciler ders seçimi için 1 yarı yılda toplam 45 AKTS kredilik ders seçebilmektedir. Öğrenciler ders seçimlerini kayıt yenileme tarihleri boyunca yapabilmektedir. Öğrenciler ders seçimi yaparken oldukça dikkatli olmaları gerek çünkü sonradan seçtikleri derslere itiraz edemezler. Öğrenciler sorumlu oldukları derslerin hepsini vermeden mezun olamazlar. Ayrıca ders seçimleri öğrencinin kendisi tarafından yapılacağı için mazaretli ders ekleme yapılmamaktadır.

Ders seçim işlemleri her üniversitenin kendi özel sitesinden yapılmaktadır. Ders ekle sil işlemi kayıt yenileme ücreti yatırılmadan yapılmalıdır çünkü kayıt yenileme ücreti yatırıldıktan sonra ders eklenemez veya çıkarılamaz. Son olarak silinen dersler ancak seneye aynı dönem içerisinde alınabilir bu yüzden ders silmeden önce iyi düşünmenizde fayda var.

Hakkında AÖF Destek

Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi açıköğretim fakülteleri ve bölümleri ile ilgili detaylı bilgi sunmaya ve destek vermeye çalışan aranızdan birisi.

İlginizi Çekebilir!

Bolu AÖF Bürosu Adres ve İletişim

Bolu il merkezinde bulunan Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesi adreslerine ve iletişim bilgilerine yazımız içeriğinden ulaşabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir