Salı , 28 Mayıs 2024
Açık Uçlu Soru Sistemi Nedir?
Açık Uçlu Soru Sistemi Nedir?

Açık Uçlu Soru Sistemi Nedir?

Bu uygulama, iki adet kısa cevaplı ve bir adet uzun cevaplı sorudan oluşan toplam 3 soruya ek olarak yanıt verilmesinin beklendiği bir uygulamadır. Öğrencilerin normal soruların yanı sıra 16 adet çoktan seçmeli sorulara cevap vermesi gerekir. Bu açık uçlu soru sistemi genelde sadece ara sınav zamanlarında uygulanmaktadır.

Açık uçlu sorular kısa cevaplı sorular olarak da bilinmektedir. Bu tarz soruların cevapları genelde bir sözcük ya da cümleden oluşmaktadır. Bazı sınavlarda bu açık uçlu soruların cevapları kodlanarak cevaplanır, tıpkı LYS sınavları gibi.

Bu açık uçlu sorular eğitim hayatının neredeyse her yerinde öğrencinin karşısına çıkabilmektedir. Bu yüzden öğrenciler yorum yapma yeteneklerini geliştirmelidir. Eğer öğrencinin yorum yapma yeteneği iyi ise sorunun cevabını bilmesine gerek kalmaz.

Hakkında AÖF Destek

Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi açıköğretim fakülteleri ve bölümleri ile ilgili detaylı bilgi sunmaya ve destek vermeye çalışan aranızdan birisi.

İlginizi Çekebilir!

Bolu AÖF Bürosu Adres ve İletişim

Bolu il merkezinde bulunan Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesi adreslerine ve iletişim bilgilerine yazımız içeriğinden ulaşabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir