Pazar , 14 Temmuz 2024
Aöf Kaydımı Dondurabilir miyim?
Aöf Kaydımı Dondurabilir miyim?

Aöf Kaydımı Dondurabilir miyim?

Kaydını dondurmak isteyen birçok öğrenci bu işlemin nasıl olduğunu merak ediyor. Eskiden kayıt dondurma gibi bir şey söz konusu değildi fakat YÖK’ün almış olduğu yeni karara göre artık üniversitede kaydını yenilemeyen öğrencinin kaydı silinmeyecek, dondurulacak…

Kaydını donduran öğrenci istediği yıl öğrenimine devam edebilecek fakat bu öğrencilerden daha fazla harç ücreti alınacak. YÖK’ün almış olduğu bu kararın henüz yürürlüğe girmediği zamanlarda bile direkt öğrenci silme işlemini kaldıran birçok üniversite olmuştu. Artık neredeyse her açıköğretim fakültesinde kayıt yenilemeyen öğrencilerin kayıtları silinmiyor, donduruluyor.

Kısacası eğer kaydınızı dondurmak istiyorsanız kayıt yenileme harç ücretini ödemeniz gerekmekte. Ekstrem olarak bürolara gitmenize ya da dilekçe yazmanıza gerek yok.

Hakkında AÖF Destek

Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi açıköğretim fakülteleri ve bölümleri ile ilgili detaylı bilgi sunmaya ve destek vermeye çalışan aranızdan birisi.

İlginizi Çekebilir!

Bolu AÖF Bürosu Adres ve İletişim

Bolu il merkezinde bulunan Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesi adreslerine ve iletişim bilgilerine yazımız içeriğinden ulaşabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir