Çarşamba , 17 Nisan 2024
AÖF ders notları

Ders Seçim (Ekle/Sil) İşlemi Nasıl Yapılır

AOFdersleri sitesi olarak sizlere nasıl ders ekle/sil işlemi nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağız. bir çok kez bizlere sıkça sorulan sorular arasında gözükmekte ve sorular yöneltilmektedir. yapacağınız işlemler basit olmakla birlikte yeni kayıt ilk defa ders ekleme yapacaklar için biraz zor gibi gözükse de aşağıda yazdığımız yazıda açık net şekilde yazmaya çalıştık. yine aklınıza takılan sorular olursa konu altından bizlere yorum atarak ulaşabilirsiniz.

Ders seçim işlemi üç aşamadan oluşmaktadır:

  • Birinci aşamada aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekecektir.
  • İkinci aşamada ders seçim işlemi yaparak alacağınız ve bıraktığınız dersleri belirleyeceksiniz.
  • Üçüncü ve son aşamada ise yaptığınız ders seçim işlemini onaylamanız istenecektir.

Yaptığınız ders seçim işlemini onaylamadığınız takdirde, ders seçim işleminiz geçersiz sayılacaktır. Ders seçimi işleminde değişiklik yapan öğrencilerin, en son onayladığı ders seçim işlemi geçerli olacaktır ve ödeme bilgileri buna göre oluşacaktır.

                 ÖNEMLİ!!!

                 Ödeme yapıldıktan sonra ders seçim (ekle/sil) işlemi yapılması mümkün değildir.

Ders Seçim İşlemi Sonunda Yazıcıdan Dökümü Alınacak Belge

Ders Seçim İşlemi Sonunda Yazıcıdan Dökümü Alınacak Belge Ders seçim işlemini tamamlayan öğrenciler, bilgi amaçlı olarak Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasının çıktısını alabilir. Bu sayfada öğrencilerin ders seçim (ekle/sil) işlemi sonucunda; Alacağı Dersler, Bıraktığı Dersler, Ödeme Bilgisi, Sınav Merkezi Değişiklik Tarihleri ve Sınav Tarihleri bilgileri yer almaktadır.

Hakkında AÖF Destek

Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi açıköğretim fakülteleri ve bölümleri ile ilgili detaylı bilgi sunmaya ve destek vermeye çalışan aranızdan birisi.

İlginizi Çekebilir!

Bolu AÖF Bürosu Adres ve İletişim

Bolu il merkezinde bulunan Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesi adreslerine ve iletişim bilgilerine yazımız içeriğinden ulaşabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir