Pazar , 14 Nisan 2024
Bütünleme Sınavı Neden Yapılmaktadır?
Bütünleme Sınavı Neden Yapılmaktadır?

Bütünleme Sınavı Neden Yapılmaktadır?

Bütünleme sınavı, öğrenciler arasında genellikle BÜT olarak telaffuz edilmektedir. Eğer öğrencinin vize ve finallerde aldıkları notlar yeterli değilse bütünleme sınavına girmek zorunda kalır. Derslerden geçer not alan ve başarılı sayılan öğrencilerin Bütünleme sınavına girmelerine gerek yoktur.

Bütünleme sınavı, öğrencilerin final notunun yerine geçmektedir. Bütünleme sınavından aldığınız puan vizeden almış olduğunuz puanların ortalamaları ile hesaplanır. Eğer iki sınavın ortalaması ders için geçme notuna yetiyorsa, dersi geçmiş sayılırsınız.

Her üniversite bütünleme sınavı için bir tarih belirler ve öğrenciler bu tarihlere göre sınavlara hazırlanır. Bu tarihler üniversitelerin resmi site ve hesaplarında paylaşılır. Öğrencilerin sınav tarihlerini düzenli olarak kontrol etmelerinde fayda vardır.

Hakkında AÖF Destek

Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi açıköğretim fakülteleri ve bölümleri ile ilgili detaylı bilgi sunmaya ve destek vermeye çalışan aranızdan birisi.

İlginizi Çekebilir!

Bolu AÖF Bürosu Adres ve İletişim

Bolu il merkezinde bulunan Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesi adreslerine ve iletişim bilgilerine yazımız içeriğinden ulaşabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir