Salı , 28 Mayıs 2024
Aöf Kaydımı Nasıl Sildirebilirim?
Aöf Kaydımı Nasıl Sildirebilirim?

Aöf Mezun Olabilmek İçin Koşullar Nelerdir?

Öğrencinin mezun olabilmesi için kayıtlı olduğu ön lisans programında en az 120 AKTS kredilik, lisans programında ise en az 240 AKTS kredilik ders alıp, aldığı bu dersleri başarı ile tamamlaması gerekmektedir. Öğrencinin FF, YZ ya da DZ notu olmamalıdır ve genel not ortalaması en az 2,00 olmalıdır. Eğer öğrenci bu koşulları yerine getirirse öğrenciye kayıtlı olduğu programın lisans ve ön lisans diploması verilmektedir.

Mezunların hak ettikleri belgeler ortalama 20 gün içerisinde hazırlanır ve bağlı oldukları bürolara gönderilir. Öğrenciler bu bürolara bizzat başvurarak diplomalarını alabilir. Eğer ön lisans diploması almak istiyorsanız ilk dört yarı yıldan en az 120 AKTS değerinde ders almanız ve bu derslerde başarılı olmanız gerekmektedir.

Hakkında AÖF Destek

Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi açıköğretim fakülteleri ve bölümleri ile ilgili detaylı bilgi sunmaya ve destek vermeye çalışan aranızdan birisi.

İlginizi Çekebilir!

Bolu AÖF Bürosu Adres ve İletişim

Bolu il merkezinde bulunan Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesi adreslerine ve iletişim bilgilerine yazımız içeriğinden ulaşabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir