Salı , 28 Mayıs 2024
Aöf Kaydımı Nasıl Sildirebilirim?
Aöf Kaydımı Nasıl Sildirebilirim?

Aöf 3 Ders Sınavı Nedir?

3 ders sınavı, AÖF bünyesinde gerçekleştirilen bir sınavdır. Bu sınava lisans ya da ön lisans programlarında eğitim alan öğrenciler katılır. Üç ders sınavı, AÖF bünyesinde kayıtlı olduğu programdaki tüm dersleri almış ve bu almış olduğu derslerden en fazla 3 tanesinde başarısız olmuş öğrencilere özel bir telafi sınavıdır. Bu 3 dersi verirse mezun olabilecek öğrenciler bu sınava girerler ve başarılı olurlarsa mezun olabilirler.

Bu sınava girecek olan öğrencilerin  genel not ortalaması 2,00 ya da 2,00’nin üzerinde olması gerekmektedir. Ayrıca en fazla üç dersten FF not almaları gerekir yoksa bu sınava girmeye hak kazanamazlar. 3 ders sınavı bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra düzenlenmektedir.

Hakkında AÖF Destek

Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi açıköğretim fakülteleri ve bölümleri ile ilgili detaylı bilgi sunmaya ve destek vermeye çalışan aranızdan birisi.

İlginizi Çekebilir!

Bolu AÖF Bürosu Adres ve İletişim

Bolu il merkezinde bulunan Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesi adreslerine ve iletişim bilgilerine yazımız içeriğinden ulaşabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir