Pazar , 14 Temmuz 2024
Akademik Yetersizlik Uyarısı Ne Anlama Gelmektedir?
Akademik Yetersizlik Uyarısı Ne Anlama Gelmektedir?

Akademik Yetersizlik Uyarısı Ne Anlama Gelmektedir?

Bu uyarı, herhangi bir dönemin sonunda veya akademik yılın sonunda ortalaması 2,00’nin altında olan öğrencilere yapılmaktadır. Akademik yetersizlik uyarısı alan öğrenciler, bu uyarıyı aldıkları dönemden itibaren isterlerse CC harf notunun altındaki derslerden seçtiklerini tekrar edebilir.

Öğrenciler seçtikleri dersleri tekrar edip iyi notlar alırsa ve genel ortalamasını 2,00’nin üzerine çıkartırsa akademik yetersizlik uyarısı kalkmaktadır. Her iki durumda da öğrenciler bir yarıyılda en fazla 45 AKTS kredi değerinde ders alabilir. Eğer öğrenci herhangi bir dersten FF notu alırsa genel not ortalamasına bakılmaz ve başarısız sayılır. Böyle durumlarda öğrenci dersleri takip eden dönemde tekrar alabilir. Öğrenci tekrar aldığı derste iyi bir ortalama yakalarsa başarısızlık damgasını kaldırabilir.

Hakkında AÖF Destek

Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi açıköğretim fakülteleri ve bölümleri ile ilgili detaylı bilgi sunmaya ve destek vermeye çalışan aranızdan birisi.

İlginizi Çekebilir!

Bolu AÖF Bürosu Adres ve İletişim

Bolu il merkezinde bulunan Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesi adreslerine ve iletişim bilgilerine yazımız içeriğinden ulaşabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir