Salı , 28 Mayıs 2024
Açık Uçlu Soru Sistemi Nedir?
Açık Uçlu Soru Sistemi Nedir?

Aöf 4 Yanlış 1 Doğru Cevabı Götürüyor mu?

Yeni sınav döneminin gelmesi ile birlikte en çok sorulan soruların başında 4 yanlış 1 doğru cevabı götürüyor mu? sorusu yer aldı. Açıköğretim öğrencilerinin girecekleri sınavda bundan sonra 4 yanlış 1 doğruyu götürecek ve puanlama buna göre yapılacak. ÖSYM‘nin yaptığı sınavlarda uygulanan bu sistem yükseköğretim kurumu tarafından da açık öğretim sınavlarında uygulanmaya başladı.

Ayrıca bu sistem sadece Anadolu Üniversitesi için geçerli değildir. Tüm açıköğretim fakültelerinde bundan böyle 4 yanlış 1 doğru cevabı eleyecektir. Her ne kadar bu sisteme öğrencilerden tepki gelse de sistem şu anlık değişmeyecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde öğrencilerden gelen yoğun tepkiden kaynaklı olarak sistem yeniden tartışıldı ve kaldırılması istendi fakat KDK bu teklifi reddetti. KDK, bu teklifi öğrenciler rastgele işaretleme yapıyor ve bu şekilde mezun oluyor gerekçesi ile reddettme kararı aldı.

Hakkında AÖF Destek

Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi açıköğretim fakülteleri ve bölümleri ile ilgili detaylı bilgi sunmaya ve destek vermeye çalışan aranızdan birisi.

İlginizi Çekebilir!

Bolu AÖF Bürosu Adres ve İletişim

Bolu il merkezinde bulunan Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesi adreslerine ve iletişim bilgilerine yazımız içeriğinden ulaşabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir