Salı , 18 Haziran 2024

ANADOLUYÖS Ek Yerleştirme ve Kayıt Duyurusu

Anadolu Üniversitesi Yükseköğretime Geçiş ve Yerleştirme Sınavı Ek Yerleştirme Sonucuna göre yerleşen adayların online başvuru ve kayıtlarına yönelik olarak üniversite tarafından yapılan duyuru ve detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bu duyuru; 2020-2021 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine Yurt Dışından Kabul Edilecek Öğrenciler için Yükseköğretime Geçiş ve Yerleştirme Sınavına (ANADOLUYÖS) Ek Yerleştirme sonucuna göre yerleşen adayların çevrimiçi (online) başvuru ve kayıt işlemlerini kapsamaktadır.

Çevrimiçi (Online) Başvuru ve Kayıt İşlemleri 21 Aralık 2020 Pazartesi günü saat 09:00’da başlayıp, 25 Aralık 2020 Cuma günü saat 17:00’da sona erecektir.
Çevrimiçi (Online) Başvuru adresi https://aoskayit.anadolu.edu.tr

Başvuru işlemleri yukarıda belirtilen adresten Yabancı Uyruklu Giriş linkinden e-mail adresi ve şifre ile giriş yapılacaktır.

Çevrimiçi kayıt başvurusu yapmayan adayın kaydı yapılamaz. Çevrimiçi başvuru işlemlerini tamamlayıp Öğretim Giderini ödeyenlerin, yüklenen belgelerini AÖF Bürolarına götürmeleri halinde kayıt işlemi onaylanacaktır.

ANADOLUYÖS Kapsamında Kayıt Yaptıracak Adaylar İçin Ek Belgeler

ANADOLUYÖS kapsamında kayıt yaptıracak adaylar aşağıda belirtilen belgeleri başvuru sırasında sisteme yüklemeleri ve kayıt tarihleri içinde yüklenen belgeleri ile AÖF Bürosuna başvurması gerekmektedir 

  • Pasaport/T.C. Kimlik Kartı/Nüfus Cüzdanı/Mavi Kart 
  • Lise Diploması aslı ve Türkçe tercümesi
  • Lise Diploması Denklik Belgesi
  • Türkçe Yeterlik Belgesi, Eğitim dili Türkçe olan bir programa kayıt yaptıran yabancı devlet vatandaşı öğrencinin yüklemesi gerekli belge.

25 Aralık 2020 tarihinden sonra çevrimiçi veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. Çevrimiçi başvuru ve kayıt süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar, fakülteye kayıt hakkını kaybeder ve herhangi bir hak iddia edemez. Posta ile kayıt yapılmaz.

Çevrimiçi Başvuru ve Kayıt ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır.

Çevrimiçi Başvuru ve Kayıt ile Öğrenci Kılavuzu için tıklayınız.

Hakkında AÖF Destek

Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi açıköğretim fakülteleri ve bölümleri ile ilgili detaylı bilgi sunmaya ve destek vermeye çalışan aranızdan birisi.

İlginizi Çekebilir!

Bolu AÖF Bürosu Adres ve İletişim

Bolu il merkezinde bulunan Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesi adreslerine ve iletişim bilgilerine yazımız içeriğinden ulaşabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir